ZABIEG LIPOSUKCJI UD

liposukcja-ud-003
Konsultacja i zalecenia przed liposukcją ud

Odsysanie tłuszczu z ud to nowoczesny i bezpieczny zabieg, który wykonywany jest niemalże w każdym mieście. Jeśli ciekawią Cię wszystkie zagadnienia dotyczące zabiegu, przeczytaj dokładnie treść zgromadzoną na naszej stronie, albo umów się na wstępną konsultację do lekarza, u którego wykonywana jest liposukcja ud. Jego fachowa wiedza i doświadczenie, pozwoli Ci podjąć decyzję dotyczącą zabiegu. Z poniższego wpisu natomiast dowiesz się, jak powinna wyglądać taka konsultacja, jakich informacji udzieli lekarz i jak przygotować się do zabiegu.

Rozmowa kwalifikująca do zabiegu liposukcji

Umawiając się na wstępną konsultację, jesteś pełna oczekiwania i zastanawiasz się, czy zabieg taki jest przeznaczony dla Ciebie. Próżno szukać odpowiedzi na te pytania w Internecie, znacznie lepiej poznać je z pewnego źródła. Źródłem takim jest właśnie lekarz, który będzie wykonywał zabieg.

Zadaniem lekarza jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań, które mogłyby uniemożliwić wykonanie zabiegu. Do przeciwwskazań takich należą przede wszystkim przewlekłe choroby serca, nerek, choroby skóry, nowotwory, stany wycieńczenia organizmu, padaczka czy stwardnienie rozsiane. Jeżeli pacjent nie ma skłonności do tworzenia się przerostowych blizn, jest stosunkowo zdrowy, a jego wyniki badań mieszczą się w normach, odsysanie tłuszczu z ud może być wykonane.

Kiedy już pacjent upewni się, że kwalifikuje się do zabiegu, lekarz przedstawia mu możliwe do osiągnięcia efekty. Bywa tak, że pacjenci sądzą, że podczas jednego zabiegu pozbędą się całego, zbędnego tłuszczu, ale niestety takie łatwe to nie jest. Usuwana jest różna ilość, ale maksymalnie jest to pół litra jednorazowo. Pacjentka, która przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, musi je odstawić i najlepiej byłoby, żeby nie przyjmowano żadnych medykamentów, które nie są absolutnie konieczne.

Tuż przed zabiegiem

Jeśli odsysanie tłuszczu z ud będzie wykonywane w znieczuleniu ogólnym, pacjent nie powinien niczego jeść ani pić. Lekarz nakreśli na ciele pacjenta linie, wzdłuż których prowadzone będą cięcia, personel medyczny przygotuje pacjenta do zabiegu, a lekarz anestezjolog poda znieczulenie. To, co dzieje się później, nie wiąże się z żadnym bólem ani dyskomfortem, jeśli podano znieczulenie miejscowe, pacjent jest całkowicie przytomny, może rozmawiać z personelem i pamięta wszystko z zabiegu.